Remek linkkel ajándékozunk meg minden bajuszrajongót: aki bírja szusszal, lapozgassa át Nádasdy Ferenc (1622-1671) szépséges metszetekkel gazdagon illusztrált kötetét neves magyar királyokról és egyéb notabilitásokról. A wolfenbütteli Herzog August Könyvtár gyűjteményében fellelhető, és nagyvonalúan interneten is elérhető kiadványból mi is csemegéztünk csaknem tucatnyi említésre méltó arcszőrzetet, következzenek hát alant a kedvenceink:
Ő Buda herceg és az ő remekbeszabott bajsza (az igényesen nyírt és gondozott szakállról is érdemes megemlékezni persze):
Gyula herceg frufruja is előremutató, az álmodozó szempár sokmindenről árulkodik:
Hunyadi Jánost senkinek nem kell bemutatni, törökverő bajszát pláne nem:
Első királyunk, Szent István már-már gandalfi arcszőrzete Középfölde magyar virtusának példaértékű megjelenítése:
Árpád-házi III. Béla, magyar hon 16. királya, bár Anonymus nem emlékezett meg őfelsége férfidíszéről, a kép nem hagy kétséget afelől, urunk tudta, mitől döglik a légy:
III. Ferdinánd német-római császár, magyar és cseh király. A krónikák szerint tekintélyt parancsoló és béketűrő személyiség volt. Bajusza egyedi és stílusos:
Imre, hazánk 17. királya, szintén a bajuszban erős Árpád-házból. Nyolc évig uralkodott (1196 – 1204), nem kis teljesítmény, hogy ez idő alatt ilyen tekintélyes bajuszt és szakállt tudott felmutatni:
A délceg Béla herceg és az ő délceg bajsza, minden magyarok példaképe:
Lehel, akinek nemcsak kürtje, de bajsza is nevezetes:
Szabolcs herceg, szintén lenyűgöző bajusz és szakáll birtokosa:
Vérbulcsú a fegyverforgatás mellett a bajuszápolásban is igen jártas volt: